Algemeen

Veiling van vintage en hedendaagse fotografie op 16 juni

Het veilinghuis Pierre Bergé & associés veilt op 16 juni zowat 210 originele foto’s van gerenommeerde fotografen uit de 19e eeuw tot nu. Nooit eerder vond er in België een fotoveiling plaats, en nooit eerder werd dergelijke collectie samengebracht. Het gaat zowel om zeldzame foto’s als om pièces uniques als om foto’s in beperkte serie. Sommige foto’s worden in lot geveild, andere individueel. De geschatte waarde situeert zich tussen de 200 euro tot 15.000 euro voor een foto. Er is een voorafgaande tentoonstelling van 14 t/m 16 juni op de veilinglocatie, Grote Zavel te Brussel.

Een aantal loten gaan om foto’s van fotografen uit de 19e eeuw w.o. Gustave Le Gray, Baldus, de gebroeders Bisson, Moulin, Nadar… Ze tonen Indische paleizen, straten in Pekin, Afrikaanse dorpjes, maar ook naakt en gevels van Brusselse en Antwerpse huizen die de status van hun eigenaars uitstralen.

De humanistische school is vertegenwoordigd door Robert Doisneau, Henri Cartier-Bresson, Kertesz, Brassaï, Jahan, Herschtritt… Ook van Willy Ronis, in september 2009 overleden op 99-jarige leeftijd, worden 33 werken geveild. Het zijn dezelfde foto’s die momenteel worden tentoongesteld in het Musée du Jeu de Paume te Parijs.

Komen verder aan bod? Fotografen die naam hebben gemaakt in de Amerikaanse modewereld zoals Horst, Frank Horvat of Blumenfeld alsook hedendaagse fotografen als Beat Strulli, Gérard Rancinan, Atiq Rahimi, Candida Höfer, Karren Knorr. Ook fotografen die door hun stijl, setting, techniek of thema’s controverse en/of bewondering opriepen/oproepen, zoals Man Ray, Irina Ionesco, Joël Peter Wikin, Jan Saudek, Araki, Jock Sturges (20 foto’s), Marcel Marien.

Heel wat te veilen foto’s zijn aparte portretten van beroemde personen uit de kunst & letteren of uit de filmwereld, tijdens hun werk of in de privésfeer. Zoals Victor Hugo, Alberto Giacometti, Man Ray, Le Corbusier, Marc Chagall, André Breton, Marylin Monroe, Ray Charles, Kirk Douglas, Jean Dubuffet, Jean Cocteau, Françoise Sagan, James Dean, Francis Bacon, Che Guevarra …

Praktisch

Veiling Vintage Fotografie, woensdag 16 juni 2010 om 18 uur, Veilinghuis Pierre Bergé, Grote Zavel 40, 1000 Brussel. Expo van maandag 14 juni tot dinsdag 15 juni 2010 van 10.00 tot 18.30 uur en woensdag 16 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Info & catalogus op verzoek op 02/504 80 30 en catalogus binnenkort online op www.pba-auctions.com.

Op de foto:
Robert Doisneau (1912-1994)
“Quelques créatures de rève, 1952”
Zeldzame afdruk opgedragen aan Georges Fèvre « Quelques créatures de rêve pour mon ami George Fèvres–Fiévreusement » gesigneerd rechts onder. Georges Fèvre was de lijntrekker voor Cartier–Bresson, Koudeka, Doisneau, en Lartigue. H_38,2 cm L_29,2 cm. Est. 3 à 4.000 € (ref pba 64609/12)
Build for Life