Mei bleef tot nu toe ondermaats met veel nattigheid maar ook zeker niet te koud. Na dit weekend gaat het echter de goede richting uit. Echte tuinliefhebbers denken nu reeds aan volgend jaar, want vanaf nu kunnen ook tweejarigen zoals stokrozen, vingerhoedskruid, toorts, judaspenning worden gezaaid. Je kan ze voorzaaien in potjes of direct in volle grond. Het is dubbel genieten van bloeiende plantjes die je zowel binnen als buiten kan toepassen. Cyclamen, Kalanchoë, Calla en Betulia zijn zo'n 'kamerplanten' die je vanaf nu ook op het terras kan plaatsen.
Waar andere planten op een zonnige plek met weinig water al snel het loodje leggen, zijn er onder de eenjarigen toch twee die zich onder dergelijke omstandigheden uitstekend voelen.
Mieren zijn een ijverig volkje die in grote groepen samenleven. In de tuin kunnen ze heel wat ongemak veroorzaken. Door hun graafvermogen worden graswortels blootgelegd en het gazon gaat erop achteruit.
Lees meer tuintips op MijnTuin.org
Aanbevolen voor jou
Meer over Tuin
Zo herstel je je tuin na een hete, droge zomer
18 september 2026Ga je je terras opnieuw inrichten? Kies het juiste meubilair
17 september 2026Meer groen rondom je woning: zo creëer je een natuurlijke buitenruimte
15 september 2026Zwerfkeien zijn de natuurlijke sieraden van jouw tuin
10 september 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

