De Trevifontein in Rome krijgt de grondigste facelift sinds de voltooiing in 1762. Dit heeft de wethouder van cultuur van de Italiaanse hoofdstad maandag bekendgemaakt.
Er wordt kalkaanslag verwijderd, de beelden worden schoongemaakt, de sterkte van hun stalen ankers wordt gecontroleerd, het bekken wordt weer waterdicht gemaakt, er komen nieuwe pompen en duivenwerende voorzieningen.
Tijdens de werkzaamheden wordt de fontein nooit geheel aan het zicht van bezoekers onttrokken. Zo kunnen toeristen altijd het traditionele muntje blijven gooien. De bezoekers maken daardoor volgens een oud bijgeloof een grotere kans om ooit nog eens een reis naar Rome te mogen maken. Toeristen gooien elk jaar ongeveer 1 miljoen euro in de fontein.
De Trevifontein is een van de bekendste fonteinen ter wereld, mede dankzij de film La Dolce Vita van Federico Fellini uit 1960. De Zweedse actrice Anita Ekberg waadt daarin door de fontein, een van beroemdste scènes van de moderne film.
Meer over Verbouwen
De juiste douchekraan kiezen: thermostaat, opbouw of inbouw?
20 augustus 2026Welke kosten komen kijken bij een grote verbouwing?
20 augustus 2026Handige tips bij het gebruik van PU-schuim, kit en lijm
19 augustus 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

