Interieur

The Maarten Van Severen Foundation online

‘The Maarten Van Severen Foundation’ heeft eindelijk een website. Deze vzw werd opgericht in het voorjaar van 2008 en zet zich in voor het bewaren, het toegankelijk maken en het levendig houden van de artistieke nalatenschap van ontwerper en interieurarchitect Maarten Van Severen.

Historiek

Maarten Van Severen werd geboren in Antwerpen op 5 juni 1956 en liet het leven op 21 februari 2005 in Gent. De grote wens van de wereldberoemde ontwerper kort voor zijn overlijden was dat een vereniging zich over zijn oeuvre zou ontfermen. Van Severen vond het belangrijk dat de stichting, die hij voor ogen had, vanuit Gent zou opereren, de stad waar zijn werk tot stand is gekomen. Op 22 december 2008 werd zijn archief verhuisd van zijn atelier naar ‘De Zwarte Doos’, het Stadsarchief van Gent, waar het sindsdien voor onbepaalde duur is ondergebracht.

Website

De site informeert over het werk van Van Severen, over de stand van zaken en de verdere evolutie van de inventarisatie van het archief en over nieuwe initiatieven die door de Foundation en haar partners, waaronder de Vakgroep Architectuur en Stedebouw van de Universiteit Gent, worden genomen.

Link: www.maartenvanseveren.be

foto (c) vzw The Maarten Van Severen Foundation