Algemeen

Steigerdoekreclame levert Amsterdam weinig op

Steigerdoekreclame levert de gemeente Amsterdam niet veel op. Terwijl enkele jaren geleden rekening werd gehouden met een opbrengst van 1,5 miljoen euro, haalde de gemeente vorig jaar nog maar 204.000 euro op. Het Amsterdamse stadsdeel Centrum wist er in 2005 nog 433.000 euro mee te verdienen.

Naar verwachting zullen de inkomsten na de 204.000 euro van vorig jaar alleen maar verder dalen. Stadsdeel Centrum moet nog vergaderen over de steigerdoeken. Het voorstel is om de reclame op de steigerdoeken nog verder te versoberen tot nog maar 50% van het oppervlak gevuld met reclame. Het stadsdeel denkt erover een bijdrage voor de buitenreclame vast te stellen op 50 euro per m2 voor een periode van vier weken.

Dat levert de gemeente op jaarbasis zo`n 180.000 euro op als er vergunningen worden afgegeven voor het maximale aantal van 40 steigerdoeken op jaarbasis. Volgens directeur Bas van Woerkom van reclamebedrijf Centercom is het aantal van 40 doeken in een nieuw beleid echter onhaalbaar. Hij acht 10 doeken op jaarbasis straks het maximum. In dat geval komen de inkomsten voor het stadsdeel Centrum niet eens op 50.000 euro uit.

Gebaseerd op: De Telegraaf