Algemeen

Staking in bouwsector massaal opgevolgd

De staking in de bouwsector wordt massaal opgevolgd. Dat zegt een woordvoerder van de algemene centrale van de socialistische vakbond ABVV. Er is vannacht nog een nieuw voorakkoord bereikt over een nieuwe cao, maar dat heeft de staking niet kunnen tegenhouden.
Het sociaal overleg in de bouwsector zat in een impasse en de bonden hadden daarom beslist om over te gaan tot acties en een staking.
Die staking wordt bijzonder goed opgevolgd, zegt de socialistische vakbond ABVV.

De betoncentrales in het hele land liggen nagenoeg lam en ook het werk op de grote werven ligt stil.
Alleen in West-Vlaanderen zijn de acties opgeschort.

In Gent hebben de bonden onder meer de werf aan het station van Gent-Sint-Pieters platgelegd.

"Daar waren er enkele werkwilligen onder de Poolse en Portugese arbeiders, die door de bazen onder druk werden gezet om toch te gaan werken. We hebben de toegang geblokkeerd en zijn met de bazen gaan praten," zegt Alex Swings van het ACV.

Staking ondanks voorakkoord

Vannacht is toch nog een voorstel van akkoord bereikt over een nieuwe cao voor de komende twee jaar.

Over de inhoud van het voorakkoord bestaat nog geen duidelijkheid, pas vannamiddag volgt meer informatie.

Het voorstel van akkoord was in elk geval niet voldoende om de geplande staking af te blazen.