Het Spaanse vastgoedbedrijf Martinsa-Fadesa dreigt ten onder te gaan aan de crisis op de vastgoedmarkt in Spanje. Het grootste vastgoedbedrijf van het land kan niet aan zijn verplichtingen voldoen en vraagt een faillissement aan.
Martinsa-Fadesa, dat een schuldenlast van € 5,4 mrd met zich meedraagt, is er niet in geslaagd de extra fondsen aan te trekken die noodzakelijk waren voor een herfinanciering van zijn schulden. Een faillissement van Martinsa-Fadesa zou het grootste zijn in de Spaanse geschiedenis.
Het bedrijf gaf in een verklaring aan zich nu te richten op de verkoop van zijn bezittingen om zo de schuldeisers te kunnen betalen. Martinsa-Fadesa bezit ruim 170.000 woningen en bijna 29 mln m2 bouwgrond, waarvan 41% buiten Spanje ligt.
De Spaanse vastgoedmarkt kwam dit jaar hard tot stilstand na jaren van uitbundige groei. Hierdoor droogde de kasstroom van Martinsa-Fadesa snel op en kon het niet meer aan zijn schuldverplichtingen voldoen.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

