Bedrijfsnieuws

Rodamco maakt zich schuldig aan misleiding

Unibail-Rodamco maakt zich schuldig aan misleiding van beleggers. Dat zegt het Britse Artannes Capital, adviseur van de minderheidsaandeelhouders van Rodamco Europe. Het Franse Unibail-Rodamco heeft Rodamco Europe in 2007 gekocht. Het wil nu de resterende minderheidsaandeelhouders uitkopen. Het Franse fonds deed een bod van 81,03 euro. De aandeelhouders vonden dat veel te laag, zeker toen Unibail in het nieuwe jaarverslag een intrinsieke waarde van 87,32 per aandeel toekende.

Toen Unibail afgelopen dinsdag in krantenadvertenties een bod van 54,33 euro uitbracht, was de maat vol. Directeur Tim Gittos van Artannes Capital zegt: `Naar mijn mening voldoet Unibail-Rodamco niet aan wat acceptabel gedrag is voor een beursfonds, laat staan voor een pan-Europees vastgoedfonds`. Daarom heeft zijn organisatie een brief geschreven naar AFM en AMF, de Nederlandse en Franse beurstoezichthouders.

Mochten de toezichthouders vaststellen dat sprake is van misleiding, dan kunnen de aandeelhouders een schadevergoeding tegemoet zien. Bovendien wordt in dat geval de druk verhoogd om een beter bod uit te brengen.

Gebaseerd op: Het Financieele Dagblad