Nieuwbouw

Projectontwikkelaars vrezen hogere bouwprijs

Neprom, de vereniging voor Nederlandse projectontwikkelaars, vreest voor een hogere bouwprijs. Wienke Bodewes, sinds december 2009 de voorzitter van Neprom, verklaart dat de woningbouwproductie de komende jaren zal dalen naar 50.000 tot 60.000 stuks per jaar. In de komende jaren vindt een enorme terugval in de bouwproductie plaats, en als er te weinig bouwcapaciteit overblijft zullen de bouwprijzen stijgen.

Bodewes verwacht dat het herstel van de kantorenmarkt eveneens lang zal duren. Momenteel is er een groot overschot aan vierkante meters. De winkelmarkt zal de komende jaren stabiliseren, aangezien de bestedingskracht van consumenten in het gunstigste geval op hetzelfde niveau blijft. Daarnaast komen er overheidsbezuinigingen aan, en door de problemen op de financiële markt is het lastiger geworden om vastgoed te financieren.

Neprom zal zich de komende jaren inzetten voor kennisontwikkeling. Tevens zullen de wensen van eindgebruikers meer nadruk krijgen, en het thema duurzaamheid wordt nadrukkelijk op de agenda geplaatst. Een ander speerpunt is integriteit. De gedragscode voor de leden van Neprom is inmiddels bindend verklaard, en hen is verzocht om een transactieregister bij te houden met alle aan- en verkopen.

Gebaseerd op: Vastgoedmarkt