Office for Metropolitan Architecture (OMA) opent deze week een nieuwe vestiging in Hongkong. Dit kantoor, waar 25 architecten en stedenbouwers werken, is gestart vanwege het toenemende aantal projecten in de Chinese regio. Hieronder bevinden zich de Shenzhen Stock Exchange (SSE) en het masterplan voor het West Kowloon Cultural District.
Ook het Taipei Performing Arts Centre zal verder worden ontwikkeld door OMA Hongkong. Het filiaal zal geleid worden door David Gianotten. Deze voormalige medewerker van SeARCH trad in 2008 toe tot de Rotterdamse OMA-burelen en is betrokken bij veel projecten zoals het SSE en de ontwerpwedstrijd voor het Internationaal Strafhof in Den Haag.
Gianotten zal nauw gaan samenwerken met OMA-partners Rem Koolhaas en Ole Scheeren.
OMA Hongkong is tijdelijk gevestigd in het Cheung Kong Centre, in het kantoor van McKinsey Hongkong. Begin november neemt de jongste vestiging van OMA zijn intrek in een nieuw kantoorgebouw in het centrum van Hongkong.
Het kantoor in Beijing, dat onder leiding staat van Scheeren, blijft OMA’s Aziatisch hoofdkantoor.
Meer over Architectuur
ATAG zoekt nauwere samenwerking met architecten en ontwerpers
21 januari 2026Boekentip: Dutch Architects Today
20 januari 2026Boekentip: Van Bauhaus naar Mekka
19 januari 2026Van bouwmodel tot Dutch Design Week: ambacht als levend erfgoed
12 januari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


