Algemeen

Nieuw opleidingscentrum VDAB voor dakdekkers

Op 1 oktober 2004 werd het nieuwe Competentiecentrum voor dakdekkers feestelijk ingehuldigd te Roeselare. Dit kadert in een doorgedreven samenwerking met dakpannenfabrikant Koramic en staat model voor de aanpak die de VDAB voor de toekomst ook wil bepleiten voor de andere bouwberoepen, in bijzonder uit de afwerkingssector.

Synergie Koramic - VDAB

"Het samenbundelen van de krachten tussen de opleidingsverstrekkers en fabrikanten biedt een meerwaarde op drie vlakken m.n. de financiële haalbaarheid, input van know-how en het neutrale aspect het verwerven van competenties heeft voorrang op het commerciële luik. Dit dakdekkerscentrum past volledig in dit plaatje.

Nood aan dakdekkers

De bouwsector in globo schreeuwt immers om goed opgeleide dakdekkers. Volgens onze ramingen zijn zowat 3.700 dakdekkers als arbeider actief in Vlaanderen waarvan een 20 % in West-Vlaanderen. Jaarlijks moeten deze Vlaamse bedrijven zo’n 570 arbeiders - waarvan 350 geschoolde arbeiders - vervangen. Daar wringt het schoentje op dit ogenblik. Men vindt die niet of zeer moeilijk ," aldus Daniël Vanhaeverbeke, gedelegeerd bestuurder FVB.