Het Rotterdamse bureau Scheurwater van den Hoven heeft bij de internationale prijsvraag Designing in Teheran de tweede prijs gewonnen. De prijsvraag was uitgeschreven door het Italiaanse modebedrijf Benetton. Vanwege de grote hoeveelheid inzendingen had Benetton de uitslag van de prijsvraag anderhalve maand uitgesteld.
Deze week werd dan eindelijk bekend gemaakt dat de vakjury, onder leiding van de Franse architect Odile Decq, uit meer dan 1000 inzendingen had besloten de tweede prijs toe te kennen aan de inzending 'One Thousand and one Marbles'.
Aan deelnemers was gevraagd een ontwerp te maken voor een gebouw waarin zowel kledingwinkels als kantoren voor modebedrijven worden samengebracht. Verder bestond het gemengde programma van in totaal 12.000 m2 uit een ondergrondse parkeergarage van vier lagen en penthouses op de bovenste verdieping.
De komst van Benetton naar de Iraanse hoofdstad is al een bijzondere gebeurtenis. De inzending van Scheurwater en van den Hoven is dan ook met opzet ingetogen. Het is een tijdloze container voor wisselende collecties. Vanaf de straat toont het gebouw geen opvallende etalages of felle reclames. Op het eerste gezicht oogt het massief en introvert.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: Toolbox Dorpenbouw
10 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

