Algemeen

Nagenieten van de Bouwbeurs

Met een bezoekersaantal van bijna 115.000 is de voorspelling van minimaal honderdduizend bezoekers aan de tweejaarlijkse Bouwbeurs in Utrecht ruimschoots gehaald.

Het bezoekersaantal werd net geen record, maar de waardering van exposanten en bezoekers voor de Bouwbeurs lag hoger dan twee jaar geleden.

“Het is ons allemaal zeer goed bevallen. Ik zit in ieder geval nog even na te genieten”, zegt een goedgeluimde beursmanager A. Wisgerhof na afloop van de Bouwbeurs 2003. De keuze van Wisgerhof voor kwaliteit in plaats van kwantiteit lijkt gerechtvaardigd; geen extra expositieruimte in tenten bij eenzelfde hoeveelheid exploitanten als bij de vorige beurs.
Wel kreeg de afdeling materieel als specifieke doelgroep de beschikking over buitenruimte. Volgens Wisgerhof bleek namelijk uit onderzoek dat 30 procent van de Bouwbeursbezoekers geïnteresseerd is in materieel. Met een rode loper werden bezoekers vanaf het voorplein van het beurscomplex schuin naar de bouwkranen geleid. Als gevolg van het slechte weer op met name de eerste drie dagen kreeg de buitendivisie echter weinig toeloop. En als een bezoeker zich ter plaatse waagde, was de kans groot geen standhouder aan te treffen omdat die zich liever in een verwarmde container terugtrok.
Binnen daarentegen waren de gangpaden vol. Op de magere maandag na, voldeden alle dagen aan de verwachtingen van een ‘gevulde’ beurs. Donderdag was de topdag met een totaal bezoekersaantal van maar liefst 27.000.
De exposanten gaven een gemiddelde van 7,4 op een schaal van 1 tot 10 en de bezoekers waardeerden de Bouwbeurs 2003 met een 7,3. In beide gevallen betreft het een stijging van de waardering ten opzichte van de vorige beurs in 2001.