Algemeen

NL: Nieuwe woningen Utrecht

Het nieuwe ontwerp-streekplan voor de provincie Utrecht biedt ruimte aan zeker 72.500 nieuwe woningen. Daarmee hoopt de provincie het huidige woningtekort fors te kunnen verminderen. Er zal daarbij vooral gebruik worden gemaakt van stedelijk ruimte om de natuurlijke gebieden zoveel mogelijk te sparen.

De meeste woningen (zo'n 65.000) kunnen worden gebouwd op locaties die al eerder zijn gereserveerd voor woningbouw zoals Leidsche Rijn, of door herinrichting van steden. Minder dan 7.000 woningen worden gebouwd op landbouwgronden.

'Wij willen vooral de mogelijkheden die er zijn in de dorpen en steden benutten. Het bestaande landelijke gebied willen wij zoveel mogelijk behouden. Dan houd je een aantrekkelijke en leefbare provincie', aldus gedeputeerde Jan Streng. 'Uit veel voorbeelden blijkt dat je het bestaande stedelijke gebied veel beter kunt benutten. Dit hoeft niet ten koste te gaan van groenvoorzieningen. Die kansen moeten benut worden in de provincie Utrecht'.

Over het ontwerp-streekplan kan iedereen zijn ideeën kenbaar maken. Daarvoor zal het plan ter inzage liggen tot en met 16 februari 2004. In het najaar van 2004 wordt het Streekplan definitief vastgesteld.