Vanaf deze maand kunnen architecten beroep doen op een specifieke helpdesk om hen bij te staan bij de oprichting van een architectenvennootschap. Vanaf 1 juli verwacht men immers de inwerkingtreding van de wet Laruelle waardoor architecten hun activiteit kunnen organiseren binnen een architectenvennootschap, waardoor zijn niet langer persoonlijk aansprakelijk zijn.
Een marktonderzoek van NAV, de Vlaamse Architectenorganisatie, doet vermoeden dat vele honderden architecten door de nieuwe wetgeving sterk gemotiveerd zijn om hun praktijk onder te brengen in dergelijke vennootschapsstructuur.
NAV, de Vlaamse Architectenorganisatie, nam het initiatief om een helpdesk op te richten en vond de overheid en een aantal belangrijke zakelijke dienstverleners bereid om hieraan mee te werken: de Federale Overheid, de Koninklijke Federatie van het Belgisch Notariaat, de verzekeringsmaatschappij PROTECT, SBB Accountants & Adviseurs, GSJ advocaten (Goossens Sebreghts Jacqmain) en de Federatie voor Vrije en Intellectuele Beroepen. Elke partner zal de architect die advies zoekt ondersteunen vanuit zijn specialisatie.
Architecten zijn verplicht de statuten van hun vennootschap ter goedkeuring voor te leggen aan de Orde van Architecten. Het is nu echter al een hele tijd ongeduldig wachten op de concrete richtlijnen van de Orde ter zake, wat in het beroep voor de nodige wrevel zorgt.
De NAV helpdesk is actief sinds 1 april en zal normaliter operationeel zijn tot november 2007. Elke woensdag van 9 uur tot 17 uur kan men de helpdesk telefonisch raadplegen via een 070-nummer. De andere dagen van de week is de helpdesk per mail bereikbaar.
Via de website www.architectenvennootschap.be (volledig operationeel vanaf 23 april) zal men ook allerlei bronnen en informatie kunnen raadplegen in verband met de architectenvennootschap. Hierop zullen ook alle vragen en antwoorden gebundeld worden.
Naast een infopunt is de helpdesk ook een meldpunt. NAV wil immers snel zicht krijgen op fundamentele problemen om tot een opstart te komen. Vertragingen zullen gesignaleerd worden aan de Overheid en de Orde van Architecten.
De helpdesk is telefonisch bereikbaar op woensdag van 9 uur tot 17 uur: 070/210.065
Meer over Architectuur
Boekentip: Buitengewoon Belgisch Bouwen 11
2 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

