Architectuur

Museum James Bond krijgt '007-raam'

In 2012, vijftig jaar na de première van de eerste James Bond-film Dr. No, wordt in het Amerikaanse Momence het Museum of Bond Vehicles and Espionage geopend. Deze week heeft Gensler het ontwerp voor het museum gepresenteerd.

Het 14.000 vierkante meter omvattend museum herbergt ‘s werelds grootste collectie auto’s die in Bond-films zijn gebruikt en andere attributen uit het depot van het Ian Fleming Foundation.

Architect Brian Vitale noemt het museum een soort dubbelagent: enerzijds toont het de invloed van James Bond op de populaire cultuur, anderzijds blaast het museum het ingeslapen plaatsje Momence nieuw leven in.

Het ontwerp voor het gebouw is simpel gehouden: een doos van zwart metaal met in de linker benedenhoek een 007-raam. “Het is een mysterieus silhouet dat weinig over de inhoud loslaat, net als James Bond zelf”, zegt Vitale.

Alleen het raam in de meest prominente hoek onthult iets van het interieur naar de buitenwereld. Daarnaast laat het daglicht binnen en heeft het met zijn afschuining in de vorm van een 7 iconische waarde.

Meer afbeeldingen vindt u op Architectenweb.nl