Architectuur

Museum Frank O'Gehry in Toronto geopend

Vrijdag wordt de door Frank Gehry gerevitaliseerde Ontario Gallery of Art in Toronto geopend. De uitbreiding en vernieuwing van het museum is het eerste grote project van de Canadese architect in zijn geboortestad. Opvallend zijn de twee totaal verschillende aanzichten die de voor- en achterkant van het gebouw bieden.

De glazen voorgevel is geleed in drie delen, die allen zijn opgebouwd uit hout en glas. De luifel en het grote hoekelement onderstrepen de visuele identiteit van het gebouw, terwijl zich achter de vliesgevel een van de belangrijkste ruimtes van het museum bevindt.

Deze Galleria Italiano is een soort promenade, waar de bezoekers ook vanaf de buitenkant zichtbaar zijn. Dit is bedoeld om de levendigheid van het museum aan de buitenwereld te laten zien.

De capaciteit van het gebouw is met twintig procent toegenomen, waardoor er twee keer zoveel stukken uit de collectie tentoongesteld kunnen worden. Omdat de kavel reeds was volgebouwd, moest Gehry voor de uitbreiding de lucht in. De architect heeft aan de achterzijde vier verdiepingen erbij gebouwd.

Lees verder op Architectenweb.nl