Nieuwbouw

Lage btw-tarief geldt ook voor lopende bouwprojecten

Het lage btw-tarief geldt ook voor lopende bouwprojecten, maar een voorwaarde is dat het project voor 1 oktober 2010 moet zijn afgerond. Het ministerie van Financiën heeft onlangs de definitieve regeling omtrent het lage tarief gepubliceerd. Op arbeidskosten bij renovatie en onderhoud wordt slechts 6% btw in rekening gebracht.

Bij nieuwe bouwprojecten mag het project tot 1 juli 2011 duren. Als een renovatie of onderhoud pas na die datum wordt opgeleverd, mag geen lage btw worden berekend. Het lage tarief is ook van toepassing op sloopwerkzaamheden als deze samenhangen met renovatie of onderhoud. De minister heeft met brancheorganisaties afgesproken dat zij zich hard zullen maken voor doorberekening van het lage tarief in de prijzen. De regeling heeft alleen betrekking op bouwkundige werkzaamheden. Zaken als glazenwassen, aanleg van tuinen en vervanging van zonwering vallen buiten de regeling.

De maatregel mag door zowel particuliere woningeigenaren alsook door corporaties en beleggers worden benut. Het lage btw geldt ook voor de relatie tussen hoofdaannemer en onderaannemer.

Gebaseerd op: Cobouw