DE PANNE - Gewapend met een oranje bouwvakkershelm begonnen de kleuters van het Oosthoekschooltje in De Panne -- een afdeling van Immaculata -- gisteren aan de bouw van een nieuwe school. De traditionele eerstesteenlegging was vooral een symbolische en feestelijke actie.
Onder het toeziend oog van directeur Calcoen en in aanwezigheid van allerlei prominenten, onder wie schepen van Onderwijs Butsraen, zetten de kinderen van de bouwfirma Kleuter en Co hun beste metselaarsbeentje voor. In feite zijn de werken al in maart gestart.
Het oude schooltje dateerde van 1927. De zusters van het Immaculata-Instituut trokken het op ,,om aan het verlangen van de ouders van dit volkrijke gehucht, meestal werklieden, te voldoen''. Merkwaardig was dat de Oosthoekers jarenlang in het oude gebouw ook de zondagsmis konden bijwonen. Gelegenheidskoster Annys toverde de twee klasjes dan om in een kapel door de vouwdeuren tussen beide lokalen open te schuiven.
De nieuwbouw, in hoofdzaak twee kleuterklassen, moet tegen de paasvakantie van volgend jaar klaar zijn. Het oude schooltje wordt dan afgebroken.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

