Janssen de Jong Groep haalt van alle grote bouwbedrijven het hoogste rendement. Dit komt naar voren uit de performance-meting van PricewaterhouseCoopers (PwC). Het rendement op het gemiddeld eigen vermogen van het Brabantse bouwconcern bedroeg in 2008 28,89%. Van Wijnen uit Baarn komt hier vlak achteraan met 25,89%.
Janssen de Jong Groep en Van Wijnen worden op afstand gevolgd door BAM met 17,59%, TBI met 17,41%, Volker Wessels met 15,15% en Ballast Nedam met 14,12%. Het rendement van Strukton en Dura Vermeer daalde onder de 10% en Heijmans boekte als enige grote bouwer een negatief rendement op het eigen vermogen (-8,18%). De cijfers van PwC tonen aan dat alle bouwconcerns minder presteren dan in het jaar ervoor. Zo daalde het rendement op het eigen vermogen van BAM tussen 2007 en 2008 van 41,40 naar 17,59% en dat van TBI van 32,13 naar 17,41%.
Janssen de Jong presteert ook het beste als de orderportefeuille in percentage van de omzet wordt uitgedrukt. Het concern komt dan uit op 232%. Dura Vermeer is goed voor 186% en Van Wijnen voor 180%. `Hoe groter de portefeuille, des te beter, want de onderneming straalt daarmee continuïteit uit.`
Gebaseerd op: Cobouw
Bedrijfsnieuws
Janssen de Jong Groep haalt van alle bouwers hoogste rendement
-
- Bron: © Profnews 2009
- 23 september 2009
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

