‘Silk Road Map Evolution’ is een project van OFL architecture en is ontstaan uit de ambitie om de historische zijderoute van Marco Polo opnieuw vorm te geven.
Het project is begonnen met het idee om een nieuwe spoorlijn aan te leggen van Venetië naar Xian, Shanghai en Tokio: de zijderoute. In het ontwerp wordt de 15.000 kilometer lange route onderbroken door bionische torens. Rond deze torens zullen dan in de loop der tijd steden ontstaan. Deze steden vormen geen geïsoleerd organisme, maar vormen een samenhangend netwerk. In het project van OFL worden infrastructuur en architectuur onderling geïntegreerd.
De nieuwe zijderoute moet dienen als een ‘economische pomp’ waarbij de grotere economieën aan de lijn via verschillende 'knopen' de kleinere economieën helpen. De knooppunten bestaan uit groepen van wolkenkrabbers met een gemiddelde hoogte van 400 meter. De huid van het totale ontwerp is gedacht in titanium dioxide cement. Dit materiaal neemt CO2 op en zuivert zo de lucht.
Meer afbeeldingen vindt u op Architectenweb.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: The World’s Best Nature & Design Hotels
16 juli 2026Prodotto wint derde Red Dot Award op rij
8 juli 2026Wetswijziging moderniseert Orde van Architecten
7 juli 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

