Nieuwbouw

Hoogste punt Maasboulevard bereikt

Dinsdag is het hoogste punt van de Romertoren bereikt. Deze 65 meter hoge toren is onderdeel van de Maasboulevard, een ontwikkeling van 3W en de gemeente Venlo. Ook presenteerden 3W en de gemeente Venlo het definitieve ontwerp van De Luif, de uitbreiding van het bestaande theater.

De Romertoren is een ontwerp van architectenbureau Jo Coenen en Co uit Maastricht. De toren bestaat uit 20 verdiepingen boven de grond en twee lagen onder de grond: -1 winkels en -2 parkeren. Er zijn 18 woonlagen, vanaf verdieping 1 en de penthouses bestaan uit twee verdiepingen.

De Maasboulevard krijgt in totaal 183 woningen, 24.500 m2 winkels, horeca en leisure en het bestaande theater wordt uitgebreid. De Romertoren en het onderliggende Romercenter werken als een stedenbouwkundig scharnier: ze brengen de stad daadwerkelijk naar de Maas toe en vormen de schakel tussen de historische binnenstad en de nieuwbouwontwikkelingen ten zuiden van het spoor.

De Luif is een ontwerp van Bicarchitects in samenwerking met de AMA group uit Maastricht. De Luif voorziet in een uitbreiding van het bestaande theater met de Middenzaal (350 zitplaatsen), een nieuwe foyer met zicht op de Oude Markt, commerciële voorzieningen, conferentie- en horecagelegenheid. De Luif zal gereed zijn in 2012.