BRUSSEL - De vzw Pétitions-Patrimoine heeft een eerste slag thuisgehaald in haar verzet tegen het Heronproject aan de Gulden Vlieslaan in Brussel. De Koninklijke Commissie voor Monumenten en Landschappen gaf een positief advies voor het starten van de procedure ter bescherming van een pand dat moet sneuvelen voor het project.
Vandaag vergadert de overlegcommissie die een advies moet geven aan de gemeente Elsene, over het in ,,Heron-Plaza'' herdoopte project. Tussen de Ridderstraat en de Lakenweversstraat wil de Britse vastgoedgroep Heron International een hotel en een winkelgalerij bouwen. Daarachter komt een gebouw met vijftig appartementen. De werken zouden twee jaar duren en 44,62 miljoen euro kosten.
Het handelaarscomité meent dat het project zal bijdragen tot de heropleving van de bovenstad van Brussel.
De benodigde middelen moeten komen van onder andere besparingen op de wao, de gesubsidieerde arbeid en de bureaucratie. Gezien de wensen van een begrotingsoverschot en van extra uitgaven in de collectieve sector zijn bezuinigingen nodig met een omvang van 6,5 tot 10,5 miljard euro, zo becijferde een adviescommissie van topambtenaren.
Volgens Nyfer kan het plan met de grondprijzen het leed flink verlichten. Bomhoff weet dat de grondpolitiek een politiek heikel thema is, maar hij denkt dat het CDA mogelijk toch oren heeft naar dit idee. De hoogleraar voorspelde zelfs dat de onderhandelaars over het nieuwe regeerakoord gaan zeggen dat gemeenten deels zelf verantwoordelijk worden voor de bijstand.
Nyfer gaat bij de verkenningen uit van de economische verwachtingen van het Centraal Planbureau. Volgens Nyfer is het mogelijk om extra geld uit te trekken voor gezondheidszorg, onderwijs en veiligheid, zonder de inkomstenbelasting of de btw te verhogen. Het instituut bepleit verder een hogere arbeidskorting, inclusief een terugbetaling tot 300 euro per maand, voor gezinnen met schoolgaande kinderen en ouders met een laag inkomen.
De benodigde besparingen kunnen worden gevonden bij vermindering van bijstand en wao en door de gunstige regelingen voor spaarloon en lijfrentes te laten vervallen. Bovendien valt er heel wat te besparen als de overheid efficiënter gaat werken door taken over te dragen aan gemeenten, aldus Nyfer.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

