Algemeen

Ham op stelten door 98 nieuwe straatnamen

De bevolking van Ham is ontevreden over het plan van het gemeentebestuur om zo'n 100 straatnamen te veranderen. De inwoners kregen een brief in de bus om het plan toe te lichten. In juni veranderen 98 straten van naam. Het gaat meestal om straten die langs de ene kant een andere naam hebben als aan de andere kant. Zo wordt de Stationsstraat straks bijvoorbeeld de Dorpsstraat, zegt Het Belang van Limburg.

Sommige wijken die nu één straatnaam hebben, krijgen in juni meerdere straatnamen. Omdat in Ham huizen aan een kant van de straat zowel even als oneven huisnummers kunnen hebben, krijgen veel mensen een volledig nieuw adres.

"Hulpdiensten en postbodes raken al jaren de weg kwijt in Ham. Sommige huisnummers zijn ook onvindbaar", zegt schepen Eddy Luyckx (SP.A-Groen!). "Daarom passen we alles aan." De hulpdiensten en nutsmaatschappijen zijn blij met de plannen van de gemeente, maar bij de bevolking heerst er scepsis.

"Is dat om de mensen op kosten te jagen", vraagt een inwoonster zich af. "Zowel mijn man als ik zijn zelfstandigen. Die straatnaam veranderen, brengt heel wat rompslomp met zich mee."

De Post zal alvast een extra personeelslid aannemen om de overgang beter te begeleiden. Inwoners kunnen wel nog een bezwaarschrift indienen tot 11 februari.