Nieuwbouw

Grootste scheepvaartmuseum van China open

In het nabij Sjanghai gelegen Lingang New City is deze week het Chinees Maritiem Museum geopend. Het door gmp Architekten von Gerkan, Marg und Partner ontworpen gebouw is het grootste scheepvaartmuseum van China. Opvallend zijn vooral de twee tegen elkaar aan leunende ‘zeilen’ van het complex.

Deze vormen een technisch meesterstukje, aangezien de kromme schalen elkaar slechts op een punt (veertig meter hoogte) raken en met twee punten op de grond rusten. Tussen de schalen bevindt zich glas met daarachter een zeilnet. De ondergelegen ruimte is groot genoeg om er een Chinese jonk neer te zetten.

Het letterlijke vlaggenschip van het museum rust net als de klassiek aandoende vleugelgebouwen op een podium. Het gehele museale gedeelte bevindt zich boven deze ‘sokkel’, terwijl de ondersteunende functies in het podium zelf zijn ondergebracht. Van en naar het museum lopen grote trappartijen richting het water of de autoweg.

Lees verder op Architectenweb.nl