Ondanks alle berichten in de media over de gevolgen van de kredietcrisis, geeft de meerderheid van de marktpartijen uit de bouwsector aan hier nog geen last van te hebben. De bedrijven die al wel last hebben van de kredietcrisis merken dit met name door projecten die worden uitgesteld. Verder denkt de meerderheid van de bedrijven dat het bedrijf sterk genoeg is om zich door de gevolgen van de kredietcrisis heen te slaan. Dit blijkt uit onderzoek van USP Marketing Consultancy onder verschillende marktpartijen uit de bouwsector.
Van de verschillende marktpartijen in de bouw (ontwerpers, hoofdaannemers, installateurs en onderaannemers), geven de onderaannemers het meest aan al last te hebben van de kredietcrisis. Een deel van de onderaannemers merkt dit nu al in de omzet (18%), daarnaast merkt 27% het door de uitstel van projecten. Als we kijken naar alle marktpartijen, zien we dat de meerderheid van de bedrijven aangeeft nog geen last te hebben van de gevolgen van de kredietcrisis en dat de bedrijven die de gevolgen nu al merken, dit met name merken door uitstel van projecten.
Onderaannemers positief over gevolgen kredietcrisis voor de sector
Ondanks dat de onderaannemers relatief vaak aangeven op dit moment al last te hebben van de kredietcrisis, zijn zij het meest positief over de uiteindelijke gevolgen voor de bouw- en installatiebranche; 40% denkt dat de gevolgen van de kredietcrisis uiteindelijk wel mee zullen vallen. De ontwerpers zijn het minst positief over de gevolgen; slechts 23% denkt dat gevolgen van de kredietcrisis uiteindelijk wel mee zullen vallen.
Hoofdaannemers en ontwerpers meest overtuigd van eigen sterkte
Als het gaat om het ‘eigen’ bedrijf is men positief gestemd. De meerderheid van de marktpartijen denkt dat het bedrijf sterk genoeg is om zich door de gevolgen van de kredietcrisis heen te slaan. De hoofdaannemers en ontwerpers zijn het meest overtuigd van de mate waarin het ‘eigen’ bedrijf sterk genoeg is om zich door de gevolgen van de kredietcrisis heen te slaan.
Algemeen
Grootste deel bouwsector heeft nog geen last van kredietcrisis
-
- Bron: USP Marketing Consultancy
- 4 november 2008
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

