Na een wachtperiode van vijftien jaar zal het Design Museum in Gent worden uitgebreid. Er is daarvoor zeven miljoen euro uitgetrokken, en mogelijk komt er nog privé-geld bij. Het Design Museum in Gent is een van de opmerkelijkste musea van Vlaanderen. Het biedt een overzicht van vormgeving door de eeuwen heen.
Het bestaat uit een renaissancegebouw, een voormalige textielfabriek, een binnenkoer en een patriciërswoning. Het is een beschermd monument dat een nieuw dak en een gevelrestauratie krijgt.
Het museum zal ook fors worden uitgebreid. Er komt 2.800 vierkante meter bij, afkomstig van een overkoepelde binnenplaats.
"De meercapaciteit van een uitbreiding zou voornamelijk ten goede komen van het publiek", zegt directeur Lieven Daenens (zie foto). Het publiek wordt beter bediend met een modern onthaal, een bookshop, een cafetaria en een lift.
De stad zoekt nog mogelijkheden om haar budget van zeven miljoen euro te vergroten en hoopt op steun uit de privésector.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

