Opnieuw is er een icoon voor de dit jaar te houden Floriade in Venlo opgeleverd. De door Jo Coenen & Co Architekten ontworpen Innovatoren gaat fungeren als entreegebouw voor de Wereldtuinbouwtentoonstelling. Het complex bestaat uit een zeventig meter hoog kantoorgedeelte en een langgerekt, golvend ‘atrium’.
Samen met de eveneens al opgeleverde Villa Flora is de Innovatoren de blikvanger voor de Floriade. De gebouwen blijven ook na het evenement staan, dan krijgen ze een aanjaagfunctie voor het nieuw te ontwikkelen duurzaam bedrijventerrein VenloGreenpark. Ze delen een installatie voor warmte-koudeopslag.
In de Innovatoren vestigen zich allerlei partijen die zich bezighouden met innovatie op het gebied van duurzaamheid, zoals de TU Delft, fondsenwervers voor duurzaamheid en duurzame bedrijven. Het gebouw zelf is voorzien van een geïntegreerd duurzaam systeem, waarin onder meer regulatie voor klimaat, ventilatie en drinkwater zijn opgenomen.
Lees verder op Architectenweb.nl
Meer over Nieuwbouw
Zo ga je slimmer te werk op de bouwplaats
17 februari 2026Historische Wolfabriek wordt duurzaam woonproject in Herentals
12 februari 2026Modulair bouwen versnelt woningproductie in Vlaanderen
11 februari 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam


