In Frankrijk zijn drie bouwvakkers om het leven gekomen, als gevolg van de hitte. Onder de drie slachtoffers is een 53-jarige metselaar. De regering is een officieel onderzoek gestart naar de precieze oorzaak. De metselaar is volgens eerste berichten overleden aan ‘kwaadaardige oververhitting’.
Ministers voor volksgezondheid Bertrand en werkgelegenheid Larcher hebben een dringende oproep gedaan extra ‘gevoelig’ om te gaan met de weersomstandigheden. Ook hebben ze de bedrijfsartsen nadrukkelijk gevraagd werknemers goed te informeren over voorzorgsmaatregelen. Daarnaast moeten door de hitte getroffen collega’s direct gemeld worden aan de inspectie. Dit meldt Cobouw.
Alert
Franse bedrijven moeten de temperatuur van de werkomgeving goed op peil houden, hun mensen voldoende drinkwater verstrekken en zo nodig het werkrooster aanpassen. In Groot-Brittannië hebben verzekeraars de bouwwereld alert gemaakt op claims wegens op het werk opgelopen zonnebrand. De verzekeringsmakelaar Aon Construction Direct raadt de aannemers aan hun bouwvakkers voldoende in te laten smeren met zonnebrandolie om later grote claims te voorkomen.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

