Als de PvdA-plannen worden uitgevoerd, zullen de huizenprijzen verder dalen, terwijl de plannen die CDA en VVD in hun verkiezingsprogramma hebben opgenomen over huisvesting tot een lichte stijging van de huizenprijzen leiden. Dat is althans de uitkomst van een vergelijking door het Centraal Planbureau (CPB), dat de effecten van alle verkiezingsprogramma`s doorrekende.
Vooral het voornemen van de PvdA om de hypotheekrente te beperken tot 30% en tot de gemiddelde prijs van een huis zal naar verwachting de komende twee jaar leiden tot een inzinking van de woningmarkt. De PvdA meent echter dat een daling van de huizenprijzen ondanks de huidige economische recessie verantwoord is. Ook de plannen van D66 zouden een daling van de woningprijzen in de komende drie jaar tot gevolg hebben. Overigens daalden de prijzen van bestaande koopwoningen in april 2,2% ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. In maart bedroeg de daling nog 3,5%.
`Na een periode van dalingen van circa 5% zijn de prijsdalingen in de afgelopen drie maanden steeds kleiner`, meent het CBS. De verkoopprijzen van bestaande koopwoningen kenden in april een stijging van 0,8% ten opzichte van de maand ervoor.
Gebaseerd op: De Telegraaf
Meer over Vastgoed
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

