Dit zei verantwoordelijk wethouder G. Dales. Daarmee week hij af van een eerder verhoor van projectmanager Bosch die gezien de aanzienlijk hogere aanbiedingen wel iets vermoedde.
Dales hield het erop dat de hoogconjunctuur in de bouw met zijn sterk gestegen lonen in de bouw en een "verschil in perceptie van de risico's" de belangrijkste oorzaken waren van de verschiollen tussen de begroting van de opdrachtgever en die van de aannemers.
Hij wees daarbij ook op de woorden van voormalig hoogleraar ondergronds bouw prof. E. Horvath die vond dat "Amsterdam werkte met sobere ramingen". Verwacht werd toen al dat er verschillen tussen de 10 en 30 procent zouden optreden in de prijzen. Dat werd door Horvath vooral toegeschreven aan de risico's. De nog grotere werkelijke verschillen ligt dan aan de beprijzing van de risico's.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

