“Ons plan voor Hof ter Schelde is een meerwaarde op het vlak van veiligheid. Zo keken we naar de plaatsing van de kranen, de valbeveiliging en de werfburelen. Hierdoor konden we mogelijke conflicten opsporen en proactief ingrijpen. Door vooral die veiligheidsaspecten minutieus voor te bereiden, verhogen we het comfort en de veiligheid op de werf, waarbij we streven naar nihil arbeidsongevallen.”
Michiel Schellekens, gedelegeerd bestuurder DCA
“DCA leverde een sterk dossier af waarin de positieve impact van BIM op de samenwerking duidelijk werd beschreven. Wat ook opviel, was de innovatieve kijk op het vlak van veiligheid. Daarmee ging DCA verder dan de traditionele insteek van BIM, waarbij de focus ligt op de bouwmethodiek.”
vakjury BIM Awards
“Om onze betrokkenheid aan het veiligheidsthema te onderstrepen, nemen we elk jaar deel aan Wereldveiligheidsdag. Daarnaast organiseren we ook onze eigen VIC-dag (Veiligheid Is Cruciaal). Begin volgend jaar zullen tijdens de opleidingsdagen rond veiligheid zo’n vierhonderd uitvoerende werknemers een engagementsverklaring ondertekenen. Hiermee onderschrijven ze zeer bewust hun engagement aan ons proactieve veiligheidsbeleid.”
Michiel Schellekens, gedelegeerd bestuurder DCA