Algemeen

België doet leningen van de hand

België gaat de enorme staatsschuld verlagen door een leningenportefeuille van een staatsinstelling voor hypotheken te verkopen.

De regering heeft vrijdag besloten om de portefeuille van het Centraal Bureau voor Hypothecair Krediet voor 3 miljard euro van de hand te doen, zo meldt de Vlaamse radio.

De Europese Commissie heeft kritiek op de hoge staatsschuld van België, omdat die op termijn een gevaar voor de sterkte van de euro kan betekenen. Met de extra aflossing zakt de schuld tot 101 procent van het BNP; overigens nog steeds meer dan twee keer zoveel als in Nederland.

De operatie heeft een hoog kosmetisch gehalte. De leningen die Belgie gaat verkopen, zouden toch wel worden afgelost. Maar de Belgische regering wil op korte termijn de schuld verlagen.