In Gent gaat vandaag de nieuwe IKEA-vestiging open. De afdeling in Ternat ging vorige week dicht.
De winkel telt maar liefst vier verdiepingen en is de enige winkel in België waar het hele IKEA-gamma te koop is. Het is de grootste IKEA-winkel in België, met 1.900 parkeerplaatsen en 77 kassa's, waaronder ook 32 self-scan-kassa's.
Per jaar worden er 2 miljoen bezoekers verwacht. De vestiging biedt ook werk voor 480 mensen, van wie 200 zijn overgekomen uit de vestiging in Ternat.
IKEA-Gent wil niet alleen de grootste, maar ook de groenste zijn. Het dak is bebouwd met zonnepanelen, opgevangen regenwater wordt gebruikt voor de toiletten en er wordt verlicht met energiezuinige lampen.
Acht jaar geleden werden de plannen bekendgemaakt om in Gent een vestiging te openen. In totaal heeft het project 82 miljoen euro gekost.
Meer over Interieur
De juiste douchekraan kiezen: thermostaat, opbouw of inbouw?
20 augustus 20265 verrassende ideeën voor meer sfeer en comfort in de slaapkamer
20 augustus 2026Marta Kostyuk maakt van badkamer herstelplek
18 augustus 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

