Wells Fargo & Company en Enfinity America Corporation (Enfinity), één van de meest toonaangevende bedrijven voor zonne-energie in Noord-Amerika, die haar producten aanbiedt aan ondernemingen, gemeentebesturen, onderwijsinstellingen en nutsbedrijven, kondigden de lancering van een gemeenschappelijk programma aan, waarbij Wells Fargo tot € 75 miljoen ($100 miljoen) ter beschikking zal stellen voor fotovoltaïsche (PV) projecten ontwikkeld door Enfinity. De door Wells Fargo ter beschikking gestelde fondsen zullen Enfinity in staat stellen haar klanten op een rendabele manier een schone en betrouwbare energiebron aan te bieden en haar groeiend aantal projecten voor lokale elektriciteitsproductie (DG) en nutsvoorziening in heel de Verenigde Staten te ondersteunen.
"Onze duurzame investeringen in de Amerikaanse markt voor zonne-energie geven blijk van de mogelijkheden die Wells Fargo in deze groeiende sector ziet", zegt Barry Neal, hoofd van de Environmental Finance Group van Wells Fargo. “We kijken ernaar uit met Enfinity samen te werken en ondersteuning te bieden voor hun inspanningen om projecten te ontwikkelen die nieuwe jobs creëren in de V.S. en bedrijven helpen hun energiekosten onder controle te houden.”
Enfinity America Corporation, gevestigd in Atlanta, is in heel Noord-Amerika actief met projecten gaande van een PV-zonnepark van 33 MW in Ontario over een aantal projecten voor lokale elektriciteitsproductie (DG) in Californië tot haar recente verwerving van een PV-installatie van 9,8 MW op de terreinen van een gerenommeerd productiebedrijf in Ohio.
Rafael Dobrzynski, CEO van Enfinity America Corporation, zegt: “De zonne-energiesector is onderhevig aan snelle veranderingen; ontwikkelaars van zonneprojecten kunnen niet langer rekenen op stimulansen zoals het subsidieprogramma van het Amerikaanse Ministerie van Financiën om hun projecten uitvoerbaar te maken. Enfinity heeft altijd een beroep kunnen doen op haar zeer efficiënte netwerk van geldschieters – en deze nieuwe samenwerking met Wells Fargo zal ons in staat stellen de vele mogelijkheden op het vlak van zonne-energie voor handels- en industriële ondernemingen en gemeenten in de Verenigde Staten op een veilige en duurzame manier te financieren."
David Shipley, Executive Vice-President en CFO bij Enfinity, vult aan: “De samenwerking met Wells Fargo is een zeer positieve ervaring geweest. Om de due diligence-procedures van de bank na te leven moesten we verzekeren dat wij zelf over degelijke interne procedures beschikten, en moesten we een realiseerbare strategie voor marktbenadering met duidelijke mijlpalen voorleggen. We kijken ernaar uit deze nieuwe financiering optimaal te benutten om de groei in de zonne-energiesector verder te ondersteunen."
Sinds 2006 heeft Wells Fargo € 2 miljard ($2,7 miljard) geïnvesteerd in meer dan 300 projecten voor hernieuwbare energie in 27 Amerikaanse staten.
Duurzaam Bouwen
Fonds voor zonne-energie ter waarde van €75 miljoen
- Bron: Newsengine
- 27 januari 2012
Meer over Duurzaam Bouwen
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

