Algemeen

Weersverwachting voor de komende dagen

Weersverwachting voor de komende dagen
Vandaag is het overwegend zwaarbewolkt. We verwachten vrij veel sneeuw ten zuiden van Samber en Maas. In het uiterste zuiden is er ook aanvriezende regen mogelijk. De sneeuwzone zal waarschijnlijk net tot het centrum van het land reiken maar daar blijven de hoeveelheden beperkt. In het westen van het land blijft het meestal droog. Maxima van -3 tot 0 graden in het binnenland, en tot +4 graden aan de kust.
Vanavond trekt de sneeuwzone geleidelijk richting Duitsland. Daarna blijft het meestal droog met vanuit het westen opklaringen.

Vanaf donderdag wordt ons weer bepaald door maritieme luchtstromingen vanaf de Noordzee.
Van donderdag tot zaterdag is het wisselend bewolkt met af en toe buien, op donderdag nog winterse buien die vanaf vrijdag en tijdens het weekend overgaan in regen over het westen en het centrum en enkele sneeuwbuien in de Ardennen. De verwachte neerslaghoeveelheden zijn beperkt.

Zondag en maandag zijn er meer opklaringen en zou het droog blijven; De maxima stijgen langzaam, en vanaf vrijdag zijn ze nagenoeg overal positief.