De eerste steen van de Freedom Tower, het gebouw dat zal verrijzen op de plaats waar het World Trade Center stond, wordt op 4 juli gelegd. Dat heeft de gouverneur van New York, George Pataki, woensdag bekendgemaakt. De start van de nieuwe bouw valt samen met de viering van de Amerikaanse onafhankelijkheid.
"Op 4 juli vieren we onze onafhankelijkheid en beginnen we met de herverovering van de skyline van New York", aldus Pataki. De Freedom Tower moet het hoogste gebouw ter wereld worden, een status die ook het bij de aanslagen van 11 september 2001 verwoeste WTC lange tijd had. Het is de bedoeling dat het gebouw in 2009 wordt opgeleverd.
De totale wederopbouw op het WTC-terrein moet in 2013 klaar zijn. Behalve de Freedom Tower zal er ook een monument voor de slachtoffers worden gebouwd en enkele kleinere kantoorgebouwen.
Meer over Nieuwbouw
KMO-park Bries in Nieuwpoort trekt al 13 kopers
23 oktober 2026Vlaanderen heeft 600.000 extra woningen nodig tegen 2050
22 oktober 2026Bouw woonbuurt Bruis aan Mechels Keerdok gestart
22 oktober 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

