Vorig jaar is de Belgische economie met 2,8 procent gekrompen. Het cijfer van de Nationale Bank toont aan hoe lelijk de crisis huishield in 2009. Vooral de industrie en de bouwsector kregen zware klappen vorig jaar.
In 2008 groeide de economie nog met 1 procent, maar de crisis die uitbrak in het najaar van 2008 barstte het jaar daarna in alle hevigheid los. Zowat overal ging het in 2009 achteruit. Vooral de conjunctuurgevoelige bouwsector en de industrie kregen het zwaar te verduren. In 2009 daalde de activiteit er respectievelijk 7,6 en 3,4 procent.
Ook de export en import kregen klappen. Doordat de wereldwijde handel in elkaar zakte, gingen ze beide met 11 procent lager. Door de economische onzekerheid besloten bedrijven hun investeringen ook fors terug te schroeven (-8,1 procent). Ook consumenten gaven minder uit en stelden bouwplannen uit.
Enkel de overheidsbestedingen gingen niet achteruit. Niet abnormaal tijdens een economische recessie, want dan moet een regering de economie stimuleren en meer sociale uitgaven doen. Opmerkelijk genoeg ging de werkgelegenheid met "amper" 0,6 procent achteruit. Toch hebben we met zijn allen vorig jaar minder uren gewerkt.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

