Bedrijfsnieuws

BAM-dochter krijgt hoogste boete NMa

De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft ruim 570 bouwondernemingen beboet voor in totaal bijna 70 miljoen euro wegens het maken van prijsafspraken. Het betreft bedrijven die actief zijn in de woningbouw en bouw van openbare gebouwen. Een dochter van het beursgenoteerde BAM kreeg de hoogste boete. Dat maakte de NMa maandag bekend.

Nelissen van Egteren
BAM-dochter Nelissen van Egteren moet volgens de kartelwaakhond ruim 11 miljoen euro betalen. Het bedrijf uit Bunnik heeft voor in totaal 67 miljoen aan voorzieningen getroffen voor dergelijke boetes en het bedrag van 11 miljoen wordt daaruit betaald, aldus de woordvoerder van BAM. De betrokken ondernemingen hebben tussen 1 januari 1998 tot eind 2001 voorafgaande aan aanbestedingsprocedures gezamenlijk hun biedgedrag afgestemd.

Eerdere boetes
Eind mei deelde de NMa eveneens boetes uit voor overtredingen in de genoemde periode. In totaal 123 kabel- en leidingleggers en ondernemingen in de groenvoorziening moesten gezamenlijk 14 miljoen euro betalen voor het onderling verdelen van werk. De beursgenoteerde ondernemingen Stork, Imtech, TKH Group en Heijmans behoorden tot de veroordeelden. In mei moesten ook 21 fabrikanten van betonnen straatstenen boetes betalen.

De NMa wil nog dit jaar alle boetes hebben uitgedeeld voor de bouwfraude. De kartelwaakhond verwacht uiterlijk deze maand de laatste boetebesluiten te nemen tegen bouwbedrijven die deelnemen aan een versnelde afwikkeling van de fraude. Daarvoor heeft 80 à 90 procent van de bedrijven gekozen.

De overige 10 à 20 procent van de ondernemingen, die voor de reguliere procedure heeft gekozen, krijgt voor het einde van dit jaar een boete opgelegd. Verder volgen er in de komende maanden nog twee betonzaken.