Verbouwen

Winnaars Nationale Renovatie Prijs bekendgemaakt

Tijdens de opening van de Vakbeurs Renovatie en Onderhoud in de Brabanthallen in Den Bosch zijn de winnaars bekend gemaakt van de Nationale Renovatie Prijs 2005.

De Nationale Renovatie Prijs (NRP) wordt tweejaarlijks uitgereikt aan de meest succesvolle renovatieprojecten van de voorgaande periode. De meest recente (tiende) editie van de prijs bestrijkt de periode van 1 oktober 2002 tot 1 november 2004. De NRP is de enige prijs die zich specifiek op de bestaande voorraad van gebouwen en woningen richt. Het doel van de prijs is om de renovatiesector breed te stimuleren en de kwaliteit van renovatieprojecten op een nog hoger peil te brengen. Bovendien wil de prijs renovatie onder de aandacht brengen van een breed publiek.

De jury, onder voorzitterschap van prof.ing. André Thomsen (TU Delft), koos dit keer vier winnaars in drie categorieën. Ook is de Innovatieprijs dit jaar uitgereikt.

Woningbouw Renovatie
In de categorie Woningbouw Renovatie is Marnix III, aan de Marnixkade in Amsterdam de winnaar. Dit laat 19e eeuwse complex van rug-aan-rug woningen is omgevormd tot driekamerwoningen en enkele maisonnettes. De jury was vooral ingekomen door het behoud van de historische gevel en de toevoeging van balkons.

Woningbouw Herbestemming
In de categorie Woningbouw Herbestemming heeft de jury de prijs toegekend aan de Opstandingskerk in Schiedam. Dit kerkgebouw uit 1957 is verbouwd tot zeer ruime woningen met een vide en een terras aan het water.

Utiliteitsbouw
In de categorie Utiliteitsbouw heeft de jury twee winnaars gekozen: Het Glaspaleis te Heerlen en het Kamerlingh Onnesgebouw in Leiden. Het Glaspaleis in Heerlen is tegenwoordig een cultureel centrum dat door de jury wordt geroemd om de belangrijke betekenis voor de stad. Het Kamerlingh Onnesgebouw was een uitgewoond laboratoriumgebouw dat een nieuwe functie kreeg als rechtenfaculteit met een centrale bibliotheek.

Innovatieprijs
De Innovatieprijs 2005 is toegekend aan het project Uitbreiding Tweede Kamer te Den Haag. Volgens de jury kenmerkt het project zich door uitgekiende oplossingen voor de thermische en akoestische problemen, waardoor het gebouw een grote toekomstwaarde heeft gekregen.