ING Real Estate heeft een overnamebod gedaan op het Canadese beursgenoteerde vastgoedbedrijf Summit REIT. Dat liet ING Real Estate donderdag weten. Canada wordt hiermee waarschijnlijk het achttiende land waar het vastgoedbedrijf van bankverzekeraar ING actief is.
Het gaat om de op twee na grootste transactie die ING Real Estate in ongeveer een jaar heeft gedaan, zo liet een woordvoerder weten. ING Real Estate biedt, inclusief schulden, omgerekend 2,4 miljard euro voor de Canadese vastgoedhandelaar. Daarmee krijgen aandeelhouders een premie van 18 procent ten opzichte van de slotprijs van het aandeel afgelopen woensdag.
Als de schulden niet worden meegeteld, waardeert het bod Summit REIT op 2,2 miljard Canadese dollar (1,5 miljard euro). De onderneming beheert 3 miljoen vierkante meter vastgoed en heeft meer dan driehonderd panden in bezit. Dat zijn vooral distributiecentra, pakhuizen en kantoorgebouwen. Bij het fonds werken meer dan 180 mensen.
"De vastgoedmarkt in Canada is stabiel en volwassen, maar groeit nog steeds. De portfolio van Summit is bijna volledig verhuurd. Dat betekent dat eigenaren een continue stroom van inkomsten tegemoet kunnen zien. En de huuropbrengsten houden gelijke tred met de groei van de economie", lichtte een woordvoerder van ING Real Estate toe.
Het bestuur van Summit is onverdeeld positief over het overnamebod van ING. Het bedrijf zal na de overname van de beurs in Toronto verdwijnen. Aandeelhouders moeten nog wel akkoord gaan met het bod. Dat geldt ook voor de mededingingsautoriteiten, aldus ING, dat de transactie eind oktober hoopt af te ronden.
Na de transactie zal de helft van de aandelen in handen komen van ING Industrial Fund. Dat is een in Australië genoteerd vastgoedfonds, dat voor 12 procent in handen is van ING Real Estate. De andere helft ter waarde van 818 miljoen Canadese dollar wordt doorververkocht aan institutionele klanten, zoals pensioenfondsen. Dat gebeurt in de komende twaalf maanden.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

