Met het ontwerp voor het Hervormd Lyceum West in Amsterdam, heeft Tangram Architekten vandaag de prijs BNA Gebouw van het Jaar, regio Noordwest/Centrum gewonnen. Uit vijfenvijftig inzendingen koos de jury het gebouw als winnaar.
Het Hervormd Lyceum West te Amsterdam is in 2006 grondig verbouwd en uitgebreid met een nieuwe vleugel, naar een ontwerp van Tangram Architekten. De nieuwe school is het resultaat van een uitzonderlijke symbiose tussen de opdrachtgevers en het schoolbestuur.
Volgens het juryrapport is de nieuw- en verbouw van de school zowel indrukwekkend als bescheiden. “Het heeft een rommelig gebouw uit de jaren ’60 smoel gegeven. De architect heeft de juiste keuzes gemaakt, in samenspraak met een opdrachtgever die weet wat hij wil.” De jury prijst de sfeer in de school, die laat zien dat de architect de leerling begrijpt. “Scholieren zijn trots op hun school”, aldus de jury. Maar ook naar buiten toe heeft het gebouw een uitstraling. “Met het uitroepen van deze winnaar wil de BNA een statement maken, dat het bij winnaars niet altijd om ‘big’ gaat.“
Het volledige juryrapport is te lezen op www.bnagebouwvanhetjaar.nl
Meer over Architectuur
Boekentip: Buitengewoon Belgisch Bouwen 11
2 juni 2026Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

