Vlamingen die in Japan de knepen van het schrijnwerk en het schilderwerk demonstreren voor een internationaal publiek: dat is het uiteindelijke doel van de regionale schilders- en schrijnwerkproef. De proef moet een kandidaat opleveren voor de internationale beroepenwedstrijd van 2007 in Japan. De Vlaamse Schilders en Schrijnwerkers zijn dan ook druk op zoek naar de beste jonge Vlaamse schilder en schrijnwerker. Hoe meer en hoe beter de kandidaten, hoe groter de kans op een internationale medaille, die het imago van beide beroepen fors moet kunnen verbeteren.
Degelijke vakmannen zijn onontbeerlijk voor een schilders- en schrijnwerkbedrijf. Schrijnwerkers en schilders hebben meer in hun mars dan algemeen wordt aangenomen. Zodra jongeren en hun ouders zich hiervan bewust zijn, zullen meer jongeren voor een schijnwerk- en schildersopleiding kiezen en zullen er meer vaklui afstuderen: vaklui die de schrijnwerk- en schilderbedrijven zo hard nodig hebben. Het beroep van schilders en schrijnwerkers vormt vaak een knelpunt: vacatures hiervoor geraken bijzonder moeilijk ingevuld. De instroom vanuit het secundair onderwijs is te beperkt.
Om die reden zetten de schilders – en de schrijnwerkersfederatie binnen de Confederatie Bouw per regio een schilders- en schrijnwerkersproef op poten, die zal uitmonden in een nationale finale voor beide beroepen. De winnaars van beide proeven zullen uiteindelijk de Belgische knowhow en vakkennis op het vlak van schrijnwerk en schilderwerk uitdragen op de mondiale schilderswedstrijd die zal plaatsvinden in Japan in 2007.
De regionale en vervolgens de nationale wedstrijd kunnen niet plaatsvinden zonder gemotiveerde en vakbekwame kandidaten die hun kennen en kunnen willen demonstreren. Elkeen die nu het schilder- en schrijnwerkvak aanleert of reeds als schilder of schrijnwerker actief is en die in België gedomicilieerd is en geboren na 31 december 1984, wordt uitgenodigd om zich in te schrijven voor deze prestigieuze wedstrijd. Niet alleen de opleidingsinstellingen maar ook de schilder- en schrijnwerkbedrijven worden opgeroepen hun vakbekwame vertegenwoordigers af te vaardigen.
Het initiatief kan reeds rekenen op de medewerking en steun van de Confederatie Bouw en diens geledingen, van de politieke overheid, het FVB (Fonds voor Vakopleiding in de Bouwnijverheid), de scholen van het secundair onderwijs, de regionale instellingen voor arbeidsbemiddeling en beroepsopleiding VDAB en Forem, de instellingen voor zelfstandigenopleidingen Syntra en IFPME.
De Vlaamse Schrijnwerkers en de Vlaamse Schilders zijn van oordeel dat de regionale beroepenwedstrijden het imago van de betrokken beroepen ten goede zullen komen. Zij hopen dat er uiteindelijk een internationale medaille zal uit voortvloeien. Een medaille op dit niveau zal de uitstraling van de betrokken beroepen nog meer doen toenemen. Het komt er dus op aan in Vlaanderen een maximaal aantal degelijk gevormde kandidaten te vinden.
Algemeen
Stuurt Vlaanderen schilder en schrijnwerker naar Japan?
- Bron: Confederatie Bouw
- 29 juni 2006
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

