De omzet in de bouw in Nederland is in de eerste helft van 2007 met 11 procent toegenomen ten opzichte van het eerste halfjaar van vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vandaag bekend heeft gemaakt. In 2006 was de omzetgroei met ruim 8 procent ook al sterk.
In het eerste kwartaal was de omzetgroei hoger (14 procent) dan in het tweede kwartaal (9 procent). De flinke groei in het eerste kwartaal kan voor een deel aan de zachte winter toegeschreven worden. Er vielen minder uren uit vanwege vorst, wat tot ruim 7 procent meer bouwuren leidde. In het tweede kwartaal waren er vergeleken met dezelfde periode in 2006 juist 5 procent minder productieve uren.
In de burgerlijke en utiliteitsbouw groeide de omzet in het eerste kwartaal met ruim 13 procent en in het tweede kwartaal met bijna 10 procent. De omzetgroei in deze sector hangt samen met de sterke stijging, vorig jaar, van de waarde van de verleende bouwvergunningen voor nieuwe woningen, kantoren, winkels en dergelijke. In 2006 werden bijna 16 procent meer bouwvergunningen afgegeven dan in 2005.
Voor alle sectoren in de bouw was de omzetgroei in het tweede kwartaal lager dan in het eerste kwartaal. De grootste teruggang in de groei deed zich voor bij de grond-, water- en wegenbouw. Hier bedroeg de stijging in het eerste kwartaal 18 procent en in het tweede kwartaal 7 procent. In deze sector laat de groei van de omzet vanaf januari 2007 een gestage vertraging zien. Nam de omzet in januari nog met ruim 25 procent toe, in juni was dat nog geen 5 procent.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

