Algemeen

Schotelantennes ontsieren de gebouwen

Heel wat gebouwen waar veel allochtonen wonen, worden ontsierd door tientallen schotelantennes.

De sociale huisvestingsmaatschappij Onze Woning wil daar wat aan doen. "In principe mochten de schotels niet, maar de mensen deden het toch. De schotels hingen niet goed vast, wat tot gevaarlijke toestanden leidde", zegt Monica De Coninck, voorzitster van Onze Woning.

De bewoners van een appartementsgebouw op het Stuivenbergplein moeten hun antennes allemaal weghalen en in ruil komen er vier grote schotels op het dak van het gebouw.

"Kabel alleen is geen optie, omdat de bewoners vooral geïnteresseerd zijn in de zenders van hun land van oorsprong. Die kunnen ze alleen ontvangen via de satelliet. Nu willen we een combinatie geven van de schotelantenne en de kabel. Met de kabel kunnen ze ook Vlaamse zenders ontvangen", zegt De Coninck.

Tegen zes euro per maand kunnen de bewoners daarvan gebruikmaken.