Algemeen

Premies inbraakpreventie worden nauwelijks gebruikt

De federale minister van Binnenlandse Zaken, Patrick Dewael (VLD), gaat het systeem van inbraakpreventiepremies hervormen. Wie vandaag zijn huis wil laten beveiligen, kan een premie van zijn gemeente krijgen. In de praktijk wordt echter heel weinig een beroep gedaan op het systeem. Dat schrijft De Tijd.

Om een inbraakpreventiepremie te krijgen, moet je een aanvraag indienen bij de gemeente. Wie een premie krijgt toegewezen, krijgt een politieman of een technicus over de vloer die nagaat welke maatregelen het best genomen worden om inbrekers weg te houden. Het gaat bijvoorbeeld om het aanbrengen van een buitenlicht of de installatie van moeilijk te forceren ramen en deuren.

Sinds 1995 deelt het Vast Secretariaat voor het Preventiebeleid premies voor inbraakpreventie uit aan gemeenten. Dat gebeurt op basis van de misdaadcijfers van 1995 en van het dossier dat de gemeenten indienen. In 1995 werd bepaald dat er 66 gemeenten in aanmerking kwamen voor subsidies. Het budget daarvoor bedroeg 250.000 euro.

Vandaag zijn er van die 66 slechts 40 gemeenten die gebruik maken van de premies. Bovendien zijn er in die gemeenten heel weinig mensen die weet hebben van de premie.