ARDOOIE - Tijdens de gemeenteraad van mei wordt een architect aangesteld voor de bouw van een nieuwe sporthal in Ardooie. De klus moet af zijn in september 2004. Dan verhuist sportief Ardooie naar het nieuwe sportcomplex in de omgeving van de Melkerijstraat en de Stationsstraat.
Over de buitenaccommodatie zijn al plannen gemaakt. De twee voetbalvelden, een paardenterrein, visvijvers, een terrein voor hondendressuur en ruime parkings zijn uitgetekend. Ook het openluchtzwembad staat nog op de kaart. Maar tijdens de jongste bijeenkomst van de sportraad bevestigde de burgemeester dat dit slechts toekomstmuziek is. Zwemlustigen zullen nog andere waters moeten opzoeken.
Naast het buitengedeelte is nu ook een eerste tekening op papier gezet van wat de nieuwe sporthal zelf moet worden. In vergelijking met de huidige sporthal zal de oppervlakte meer dan verdubbelen. Er komen twee speelvelden in plaats van één en dat is al een gigantische oppervlakte. Zowel op de benedenverdieping als op de eerste etage komt er een kantine. De kantine op het gelijkvloers is een algemene kantine voor de sporthal. De andere kantine, met uitzicht op het eerste voetbalveld, is voorbehouden aan KVC Ardooie. Nog op die eerste verdieping is er een tribune met zicht op de speelzalen.
De grote tribune, aan de buitenkant van de sporthal geeft uitzicht op het voetbalveld. Daaronder zijn de kleedkamers gevestigd.
Volkssporten
Ardooie wil ook de volkssporten naar het nieuwe sportcomplex lokken. In een zijbeuk zullen de petanquesporters en de bolders hun ding kunnen doen. Er komt een heuse bolletra en velden voor petanque.
Voor judo is er geen ruimte gepland. De club was ook geen vragende partij en blijft graag in de lokalen aan de Oude Lichterveldsestraat.
Qua timing moet alles afgerond zijn tegen september 2004. Als de motocross van half juni er opzit, kan de eerste spadesteek gebeuren. ,,In die eerste fase zullen wij de totale omheining plaatsen. Daarna gebeurt de bezaaiing en zal het volledige groenscherm aangebracht worden. Dit groenscherm moet voldoende dicht zijn als de eerste voetbalwedstrijden plaatsvinden. In de derde fase wordt de bouw van de sporthal gepland met vermoedelijke ingebruikname in september 2004'', aldus nog de burgemeester.
De huidige sporthal krijgt een andere bestemming. Wellicht zullen brandweer en technische dienst de vrijkomende ruimte nuttig kunnen gebruiken.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

