Architectuur

Körmeling grote winnaar Architectuurprijs Breda

Architect John Körmeling is de grote winnaar geworden van de Architectuurprijs Breda 2004. Hij won de eerste prijs van de jury en de tweede prijs van het publiek voor zijn T-huis in park Valkenberg.

Hij liet daarmee andere nieuwbouwprojecten zoals het Poppodium Mezz van Eric van Egeraat, de Chasséparking van Office for Metropolitan Architecture en de woningen aan de Dotterbloem van Pascal Grosfeld, achter zich.

Eervolle vermeldingen
Bij de monumentenprijs besloot de jury geen prijzen, maar alleen eervolle vermeldingen toe te kennen. Die waren voor de tot kantoor verbouwde voormalige St. Annakerk (door architectenbureau Oomens, Havermans en Waltjens), voor het nu door uitgeverij De Geus in gebruik zijnde voormalige oude bejaardenhuis aan de Oude Vest (door architectenbureau Rothuizen van Doorn ’t Hooft) en voor De Vergulde Craen, die door architectenbureau Vocus is verbouwd tot een kledingzaak annex appartementen.

Kloosterkazerne
Het publiek kende bij de monumenten de eerste prijs toe aan de Kloosterkazerne, nu in gebruik bij Holland Casino, en gerestaureerd onder leiding van Architectenbureau Kraaijvangers Urbis. Het publiek gaf de tweede prijs aan het Huis van Héraugières, waarin nu appartementen zijn ondergebracht (door architect J. Weyts), en de derde prijs aan de St. Annakerk.