De huurprijzen voor de Brusselse kantoren zijn het voorbije kwartaal gedaald. In verscheidene districten stonden de tophuurprijzen onder druk. De verhuur van kantoorruimtes in de hoofdstad klom in het eerste kwartaal met 15 procent ten opzichte van het vorige kwartaal. In vergelijking met het eerste kwartaal van 2004 deed zich een stijging van 46 procent voor. Dat blijkt uit een rapport van vastgoedspecialist Jones Lang LaSalle over de trends op de Europese vastgoedmarkt in het eerste trimester van 2005.
De stijging vloeit volgens Jones Lang LaSalle voort uit de toenemende vraag in de gedecentraliseerde en perifere zones, waar bedrijven profiteren van de aantrekkelijke huuromstandigheden.
De tophuurprijzen stonden in verscheidene districten sterk onder druk. In de Leopoldwijk deed zich bijvoorbeeld een daling met 3,4 procent voor. De leegstand daalde licht en kwam uit op 10,4 procentt in het eerste kwartaal.
In Luxemburg kwam de bezettingsgraad in het eerste kwartaal ui op 27.000 vierkante meter. In 2004 bedroeg het gemiddelde nog 32.000 vierkante meter. De leegstand kwam uit op 6,2, een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar.
In West-Europa daalden de tophuurprijzen trouwens gemiddeld met 0,4 procent in het eerste kwartaal, de derde daling op rij.
De huurprijzen daalden in Brussel (-3,4 procent), West End Londen (-3,4 procent) en Den Haag (-2,4 procent), maar kenden een stijging in Lyon (+4,7 procent) en Madrid (+1 procent). In de andere steden bleven ze stabiel.
Meer over Vastgoed
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Elke werkdag het laatste nieuws in uw mailbox!
Aanmelden!Alleen de nieuwsbrief, geen spam

