Algemeen

Herstel economie stuwt bouwsector

De Nederlandse bouwsector heeft vorig jaar geprofiteerd van de herstellende economie. Dat staat in het jaarlijkse onderzoek 'Kengetallen in de bouw' van KPMG, waarin het accountantbureau de prestaties van de grootste Nederlandse en Europese bouwondernemingen analyseert.

Mager
Na een aantal magere jaren stegen de bedrijfsomzetten in 2005 volgens KPMG gemiddeld met 4,7 procent. De burgerlijke en utiliteitsbouw noteerde zelfs een stijging van 5,4 procent. De omzetgroei bij de grond-, weg- en waterbouw kende een groei van 2 procent.

Omzet
De Nederlandse hoofdaannemers realiseerden in 2005 een omzet van 36 miljard euro, blijkt uit het onderzoek. In de burgerlijke en utiliteitsbouw steeg de omzet tot 28,3 miljard euro en in de grond-, weg- en waterbouw tot 7,7 miljard euro. De omzetstijging lijkt volgens KPMG onder meer veroorzaakt te worden door een grotere arbeidsproductiviteit.

Winst
De totale winst is met zo'n 535 euro miljoen flink toegenomen ten opzichte van 2004. In 2005 realiseerden de bouwbedrijven een groei van ongeveer 2,9 miljard euro, een toename van 12 procent ten opzichte van 2004.